Poniżej, krótko przedstawione zostały poszczególne typy jachtów, jakie można u nas wypożyczyć.

Sigma 600

Sigma 600 to nowoczesna otwarto-pokładowa jednostka zaprojektowana w 2010 roku przez Jerzego Pieśniewskiego. Jest to bardzo szybki jacht, dający dużo frajdy z żeglowania. Jacht ma 6 m długości i 2,44 m szerokości. Jest on wyposażony w ciężki, obrotowy miecz i dodatkowy balast, dzięki czemu jest on bardzo bezpieczny (z przechyłu 90* wstaje samodzielnie z dodatkowym obciążeniem 7,5kg na topie masztu). W kokpicie jachtu może zmieścić się sześć osób. Posiadamy dwa jachty typu Sigma 600.

sigma

Venus

Venus to bardzo popularna niegdyś jednostka konstrukcji Zbigniewa Gibowskiego. W latach 90. był to jeden z największych jachtów spotykanych na jeziorach mazurskich. Dziś konstrukcja ta nadal dobrze się spisuje, jest bardzo dzielna i bezpieczna. Wyposażona jest w ciężki, obrotowy miecz i dodatkowe 300 kg balastu. Jacht ma 6,75 m długości i 2,45 m szerokości. W przestronnym kokpicie może pomieścić się pięć osób. Posiadamy dwa jachty typu Venus.

venus

Nash 20

Nash 20 to stara, ale sprawdzona, bardzo dzielna i bezpieczna konstrukcja. Jacht został zaprojektowany w Kanadzie przez Alisę Craig w 1964 roku. Jacht budowany był również w Polsce, w dwóch wersjach – mieczowej, przeznaczonej do żeglugi śródlądowej i kilowej (tzw. „zatokowej”), przeznaczonej do żeglugi na osłoniętych wodach morskich. Jacht wyposażony jest w ciężki, obrotowy miecz i około 300 kg dodatkowego balastu umieszczonego w falszkilu. Jacht ma 6,1 m długości i 2,3 m szerokości. Kokpit pomieści pięcioosobowa załogę. Posiadamy dwa jachty typu Nash 20.

nash

Omega

Omega została zaprojektowana w 1942 roku przez Juliusza Sieradzkiego. Jacht ma 6,2 m długości i 1,8 m szerokości, ale do dziś ma swoich zagorzałych miłośników i jest bardzo popularna, zwłaszcza w małych przystaniach wypożyczających sprzęt pływający. Ze względu na znikomy balast, który stanowi trzydziestokilogramowy miecz, omega jest jachtem wymagającym nieco większej uwagi podczas prowadzenia i sprawnego balastowania załogi. W zamian jednak omega potrafi dać naprawdę dużo radości z pływania, jest bardzo zwrotna i szybka, nawet przy słabym wietrze. Na pokładzie miejsce znajdzie sześcioosobowa załoga. Posiadamy kilka jachtów typu Omega.

omega

Wielki Trener

Trener to dwumasztowy, otwartopokładowy kecz, zaprojektowany głównie na potrzeby szkoleniowe. Jacht ma długość 8,7 m i szerokość 2,5 m. Może zabrać na pokład dwanaście osób.

wielki trener
Zobacz też
Zapoznaj się z cennikiem wypożyczania i zarezerwuj wybrany jacht