Przystań jachtowa od momentu powstania jest sukcesywnie rozwijana i rozbudowywana. Podczas zeszłorocznego spisu przystani prowadzonego przez redakcję miesięcznika Żagle, naszej przystani przyznano 4 na 5 gwiazdek.

Zagospodarowane, pogłębione nabrzeże, wzdłuż którego cumowane są jachty naszych klubowiczów oraz rezydentów ma w tej chwili kilkadziesiąt metrów długości. W czasie sezonu montowany jest prostopadły, kilkunastometrowy pomost, przy którym cumują jachty należące do naszego Jacht Klubu. Od północnej strony nabrzeże kończy się piaszczystą plażą, na której stoją małe jachty i łodzie.
nabrzeże

Mniej więcej w połowie długości nabrzeża znajduje się dyżurka bosmańska. W tym miejscu, znajdują się również ogólnodostępne gniazda 230V umożliwiające naładowanie akumulatorów. Planowane jest postawienie dodatkowych słupków z gniazdami 230V, aby ułatwić dostęp do energii elektrycznej jachtom bardziej oddalonym od dyżurki.

Nabrzeże wyposażone jest w slip. Dzięki łagodnemu nachyleniu slipu oraz niewielkiej różnicy poziomów pomiędzy nabrzeżem, a lustrem wody, mniejsze jachty mogą być slipowane bezpośrednio z przyczepy.

Na nabrzeżu znajduje się plac, na którym organizowane są klubowe spotkania i imprezy. Znajduje się na nim murowany grill, z miejscem do przygotowywania posiłków oraz wymurowany krąg w którym można rozpalić ognisko.W budynku Klubu znajduje się mała kuchnia, wyposażona w lodówkę oraz sprzęty niezbędne do przygotowania posiłku. Na terenie Jacht Klubu znajduje się łazienka z toaletą, prysznicem, a nawet …pralką.

certyfikat-zagle-2015

Na terenie jacht klubu znajduje się komfortowa salka szkoleniowa mieszcząca około trzydziestu osób. Jest ona wyposażona w wszelkie niezbędne pomoce służące naszym instruktorom w prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Na salce jest także kącik, w którym można sobie przygotować kawę czy herbatę.
W budynku Klubu znajdują się wydzielone przestrzenie stanowiące hangar magazynowy i warsztatowy.

Jacht Klub posiada wewnętrzny parking przeznaczony na samochody klubowiczów, przyczepy, wyslipowane jachty. W bezpośrednim sąsiedztwie Jacht Klubu znajdują się również dwa zewnętrzne, duże publiczne parkingi.

Przystań jest strzeżona i monitorowana całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Zobacz też
Przechowywanie jachtów i sprzętu w naszym Jacht Klubie