Już od wielu lat, wizytówką naszego jacht klubu są organizowane regularnie szkolenia żeglarskie i motorowodne. Nasza doskonała kadra instruktorska z ogromną wiedzą teoretyczną i bogatym, wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu jachtów żaglowych i motorowych zarówno na śródlądziu jak i na pełnym morzu, ale również – co niemniej ważne – posiadająca odpowiednie podejście dydaktyczne, jest gwarantem profesjonalnego szkolenia i znakomitej atmosfery, tak podczas stawiania pierwszych kroków, jak i w trakcie doskonalenia posiadanych już umiejętności.
szkolenie

W naszym programie szkolenia, zarówno podczas wykładów teoretycznych jak i podczas zajęć praktycznych, zawsze szczególne miejsce zajmuje aspekt bezpieczeństwa, uświadamiania potencjalnych zagrożeń, wypracowania umiejętności przewidywania i unikania sytuacji kryzysowych.
Harmonogram zajęć teoretycznych i praktycznych jest dostosowywany do warunków pogodowych (jak wiemy tu trudno o harmonogram), aby sprzyjające warunki wykorzystać do spędzenia możliwie największej ilości czasu na zajęciach praktycznych.

Szkolenia kończą się egzaminem składanym przed komisją powołaną przez właściwą instytucję wydającą uprawnienie. Egzaminy teoretyczne i praktyczne odbywają się również na miejscu, na terenie naszego jacht klubu.

Potwierdzeniem wysokich kompetencji naszych instruktorów oraz rzetelnego realizowania programu szkolenia są bardzo pozytywne opinie naszych kursantów, a także bardzo wysoki odsetek egzaminów zdawanych już za pierwszym podejściem.

Zobacz też
Przeczytaj, dlaczego warto przejść profesjonalny kurs i zdobyć patent
Dowiedz się więcej na temat oferty prowadzonych przez nas szkoleń:

Szkółka regatowa prowadzona przy naszym Jacht Klubie